Vyšívání 

(nakouknutí do světa výšivky) 

Pšovlky u Rakovníka 

3.května 2024

Láká vás vyzkoušet si klasické ruční vyšívání? 

Ale co pak s ním? 

Třeba ušít si textilní náramek.


Textilní náramek, který nestudí, nezebe, netahá za chloupky a je vhodný pro alergiky. Nejprve se vyšije motiv na látku, poté se látka lehce vyztuží a sešije s druhou látkou tak, aby byl krásný i z rubové strany. Jako zapínání použijeme starožitné či perleťové knoflíky nebo korálky. Bez zapínání může práce posloužit jako krásná záložka do knihy  


Co myslíte patří vyšívací bavlnky do předminulého století? Do doby kdy nebyla televize, ani internet a už vůbec ne chytré telefony do kterých můžeme koukat kdykoliv a kdekoliv? Já si myslím že ne, že i v dnešní době mohou vyšívací bavlnky spolu s jehlou ve vaší ruce patřit k vám a ke dnešní době. Naopak, díky tomu že držíte v ruce jehlu, nemůžete sjíždět co nového na Fb, IG, tiktok a jinde... Naopak můžete si díky tomu odpočinout. Odpočinout od sítí, odpočinout od ruchu a spěchu dnešního světa.  


Jak workshop probíhá?

Nejprve předvedu několik věcí zdobených výšivkou pro vaši inspiraci. Pak si na vzorníku sami vyzkoušíte pár základních a jednoduchých stehů. Vyberete si svůj motiv. Vyšijete ho na látku. Poté náramek pomocí ručního nebo strojového šití dokončíte sami nebo s mou dopomocí. 


Vhodné pro děti od 11ti let 

Máte zájem kurz zorganizovat u vás? Ozvěte se mi!! 

Cena kurzu zahrnuje:

  • tištěný postup šití i vyšívání, můžete pokračovat i sami doma 
  • veškerý materiál - látky, bavlnky, jehly, knoflíky, nitě ... ve velkém výběru barev
  • káva, čaj, malé občerstvení
  • cena pro děti do 15tilet 300kč
  • Pro dospělé 500kč
  • Kurz se koná při přihlášení 3 zájemců, maximum je 6 osob
  • workshop trvá přibližně 4 h