Víkendový kurz

Téma - ušijte si nové vybavení do vaší kuchyně a obývacího pokoje 

kurz je určen pro úplné začátečníky

Během víkendu se naučíte ovládat šicí stroj a jednotlivé techniky šití si vyzkoušíte přímo na konkrétních výrobcích. V neděli budete domů odcházet s novým vybavením pro vaši kuchyň a obývák.

- jako první krok se naučíte ovládat své stroje, navléknout nit a stroj rozjet, první šití na vzorníku (kdo toto umí tak přeskočí) 

- první rovné šití, zapošívání, entlování, zakládání si natrénujete na sáčku  

- pak pokročíte k šití prostírání, dle vašich preferencí malého pod hrneček, většího pod talíř, nebo středové štoly na konferenční stolek

- dál se naučíte jak se pracuje s šikmým proužkem a nenažehlovacími výztuhami a ušijete si podložku pod hrnec

- obloučky potrénujete u šití chňapky klasické navlékací i mini na ucha pokliček, naučíte se i jak ušít poutko

- nakonec se naučíte jak se šije na stroji knoflíková dírka a ušijete si nový potah na polštář se zapínáním na knoflíky

Je připraveno několik variant: lehčí i technicky náročnější

Půjčte si stroj od babičky a přijďte. 

Nemáte šití stroj a chcete si vyzkoušet zda by vás šití bavilo? Je možné domluvit zapůjčení stroje na víkendový kurz (za poplatek 300kč) 

Během víkendu se naučíte zakládat, lemovat, entlovat, prošívat, zapošívat. Součástí kurzu bude jak stříhat, měřit, práce s patchworkovými pomůckami pravítky a řezákem, naučíte se několik druhů stehů a švů, vyzkoušíte si práci s výztuhami nažehlovacími i nenažehlovacími. Probereme typy látek a materiálů, i jak zakládat kalhoty, sukni, závěsy, jak spravit šev či lem na triku apod...

Cena kurzu zahrnuje podrobné barevné foto-návody krok za krokem (můžete doma v šití pokračovat, připomenout si postupy a lehce ušít stejný typ výrobku nebo jeho další varianty), pomocné materiály: výztuhy, tkalouny, stužky, krajky, knoflíky, šikmé proužky, vnitřní bílé látky, půjčení pomůcek typu nůžky, špendlíky, měřidla, popisovače, pronájem. V ceně nejsou zahrnuté látky!! Ty je potřeba si předem zakoupit a donést (bude podrobně vysvětleno v mailové komunikaci) 

  • Cena 2800 kč za celý víkend
  • Kurz se koná při přihlášení 3 zájemců, maximum je 7 osob
  • kurz trvá: sobota 9 do 18 h, neděle 9-17h 
sebou si přineste svůj šicí stroj a šicí pomůcky (máte-li) , přezůvky, svačinu a dobrou náladu