Víkendový kurz pro začátečníky

Nejbližší kurz se koná na Kladně 21.-22.9.2024


Ušijte si nové vybavení do vaší kuchyně a obývacího pokoje! 

Kurz je určený pro úplné začátečníky.

Během víkendu se naučíte ovládat šicí stroj a jednotlivé techniky šití si vyzkoušíte přímo na konkrétních výrobcích. V neděli budete domů odcházet s novým vybavením pro vaši kuchyni a obývák.

- Jako první krok se naučíte ovládat své stroje, navléknout nit, stroj rozjet a první šití na vzorníku (kdo základy umí. tak toto přeskočí). 

- První rovné šití, zapošívání, entlování, zakládání a provlékání si natrénujete na sáčku.  

- Pak pokročíte k šití prostírání dle vašich preferencí malého pod hrneček, většího pod talíř nebo středové štoly na konferenční stolek. Prvně vyzkoušíte práci s nažehlovací výztuhou.

- Dál se naučíte jak se pracuje s šikmým proužkem a nenažehlovacími výztuhami a ušijete si podložku pod hrnec.

- Obloučky potrénujete u šití klasické navlékací chňapky i mini chňapky na ucha pokliček. Naučíte se také  jak se šije poutko.

- Nakonec se naučíte, jak se na stroji šije (vyšívá) knoflíková dírka a ušijete si nový potah na polštář se zapínáním na knoflíky.


Je připraveno několik variant obtížnosti dle vaší pokročilosti.

Půjčte si stroj od babičky a přijďte. 

Nemáte šití stroj a chcete si vyzkoušet, zda by vás šití bavilo? Můžete si u mě domluvit zapůjčení stroje na víkendový kurz za poplatek 300 Kč.


Během víkendu se naučíte zakládat, lemovat, entlovat, prošívat a zapošívat. Součástí kurzu bude jak stříhat, měřit a pracovat s patchworkovými pomůckami pravítky a řezákem. Naučíte se několik druhů stehů a švů, vyzkoušíte si práci s výztuhami nažehlovacími i nenažehlovacími. Probereme pomůcky potřebné k šití, jehly, nitě, typy látek a dalších materiálů. Vysvětlíme si také jak zakládat kalhoty, sukni, závěsy, jak spravit šev či lem na tričku apod.

Budete šít z vlastních látek, aby výrobky byly přesně dle vašeho vkusu (kolik čeho zakoupit a tipy kde vám pošlu po přihlášení). 

Cena kurzu zahrnuje:

 • všechen potřebný materiál ve velkém výběru (mimo vrchních látek) v hodnotě 300 Kč 
 • barevné fotonávody: podrobné postupy pro všechny šité výrobky + teorii šití v hodnotě 700 Kč 
 • nájem za vypůjčený prostor 
 • zapůjčení veškerých potřebných pomůcek 
 • lektorné
 • konzultace o vhodných materiálech před kurzem i případné dořešení vašich šicích dotazů po kurzu

Součástí kurzu jsou podrobné barevné foto-návody krok za krokem (můžete doma v šití pokračovat, připomenout si postupy a lehce ušít stejný typ výrobku nebo jeho další varianty), pomocné materiály: výztuhy, tkalouny, stužky, krajky, knoflíky, šikmé proužky, vnitřní bílé látky, půjčení pomůcek typu nůžky, špendlíky, měřidla, popisovače, pronájem. 

 • Cena je 3800 Kč za celý víkend.
 • Pro studentky a maminky na mateřské sleva 200 Kč (konečná cena 3700 Kč)
 • Přihlašte se společně s kamarádkou a ušetřete každá 200 Kč (slevy se nesčítají)
 • Kurz se koná při přihlášení 4 zájemců, maximum je 6 osob
 • Kurz trvá: sobota 9 do 17 h, neděle 9-16h 
S sebou si přineste svůj šicí stroj a šicí pomůcky (pokud máte, nemáte-li nic je vše k dispozici v dostatečném množství), tužku, přezůvky, svačinu a dobrou náladu 

Kurz je vhodný od cca 14 let, mladší nezvládnou udržet pozornost u celodenní výuky.

Plánujeme navazující šicí kurzy kde se můžete naučit jak ušít tašku, kabelku i batoh nebo jak si ušít vlastní legíny a tričko.

V galerii jsou fotky toho co si na kurzu můžete ušít. Když není uvedeno jinak je to má práce (Heleny)