Kurz peněženka a kabelka 

termín kurzu sobota 27.1.2024 Kladno, centrum Pod Třešní

volné 1 místo!!  

Téma - ušijte si vlastní harmonikovou peněženku a crossbody kabelku  

Kurz není vhodný pro první seznámení se strojem! Je potřebná znalost základů šití. Pro první šití je určený tento kurz.

Jste mírně pokročilé? Umíte používat šicí stroj, znáte základy šití? Chcete si vyzkoušet něco nového? Zvu vás na další kurz, tentokrát jednodenní sobotní. Ušijete si dvoukapsovou crossbody kabelku a harmonikovou peněženku. 

- Ráno se se pustíme do šití kabelky, která, ač se to nezdá, je ten jednodušší projekt. Vyzkoušíme si práci s výztuhami, naučíte se pracovat se zipovou patkou, naučím vás používat metrážový zip a společně si ušijeme vyztuženou a vypodšívkovanou kabelku. Vysvětlím vám fígle, jak ji ušít na slabých strojích, jak zvládnout práci se zipem, jak zvládnout hrboly i oblouky.

- Odpoledne budeme šít peněženku. Můžete ji šít menší nebo větší. Peněženku můžete využít i jako společenské psaníčko, do větší varianty schováte i mobil, vyrobíte si tolik kapsiček na karty kolik máte rády nebo 2 zipové kapsy na drobné. Seznámíte se s dalšími typy výztuh, budete šít na stroji i ručně. Podrobný návod bude samozřejmě připraven, aby jste doma mohly našít peněženky pro všechny vaše kamarádky.

Během soboty budete lemovat, entlovat, prošívat, zapošívat, obracet, zažehlovat, navlékat zip, šít zip. Součástí kurzu bude jak stříhat, měřit, jak si co spočítat, jak pracovat s patchworkovými pomůckami pravítky a řezákem, jak si poradit bez nich. Potrénujete několik druhů švů, vyzkoušíte si práci s nažehlovacími výztuhami. Probereme materiály vhodné k šití kabelek a peněženek. 

Budete šít z vlastních látek, aby výrobky byly přesně dle vašeho vkusu (kolik čeho zakoupit a tipy kde vám pošlu po přihlášení).  

Cena kurzu zahrnuje:

 • všechen potřebný materiál ve velkém výběru (mimo vrchních látek) v hodnotě 350 Kč
 • barevné fotonávody: podrobné postupy pro všechny šité výrobky + teorii šití v hodnotě 360 Kč
 • nájem za vypůjčený prostor
 • zapůjčení veškerých potřebných pomůcek
 • lektorné
 • konzultace o vhodných materiálech před kurzem i případné dořešení vašich šicích dotazů po kurzu

Součástí kurzu jsou podrobné barevné foto-návody krok za krokem (můžete doma v šití pokračovat, připomenout si postupy a lehce ušít stejný typ výrobku nebo jeho další varianty), pomocné materiály: výztuhy, popruhy, zipy, kovové komponenty, půjčení pomůcek typu nůžky, špendlíky, měřidla, popisovače, pronájem.

Nemáte šití stroj nebo máte nepřevozný skříňový stroj? Můžete si u mě domluvit zapůjčení stroje na kurz za poplatek 150 Kč

 • Cena 1900 kč za celodenní kurz
 • Pro studentky a maminky na mateřské sleva 200 Kč (konečná cena 1700 Kč)
 • Přihlašte se společně s kamarádkou a ušetřete každá 200 Kč (slevy se nesčítají)
 • Kurz se koná při přihlášení 4 zájemců, maximum je 6 osob
 • kurz trvá: sobota 9 do 18h 
S sebou si přineste svůj šicí stroj a šicí pomůcky (pokud máte, nemáte-li nic je vše k dispozici v dostatečném množství), tužku, přezůvky, svačinu a dobrou náladu.

Kurz je vhodný od cca 14 let, mladší nezvládnou udržet pozornost u celodenní výuky.

Plánujeme navazující šicí kurzy kde se můžete naučit jak kabelku i batoh nebo jak si ušít vlastní legíny a tričko.

V galerii jsou fotky toho co si na kurzu můžete ušít. Když není uvedeno jinak je to má práce (Heleny)