Kurz šití z úpletů

Umíte používat šicí stroj, znáte základy šití, chcete se zdokonalit? Chcete se naučit něco nového? Nabízím vám kurz, který se bude zabývat šitím oblečení z úpletů.

Teorii budeme probírat pouze k úpletovým materiálům a technice práce s nimi: jak na úplet na normálním stroji, práce s overlockem, jak si vytáhnout střih z časopisu nebo z netu, práce se střihem, práce s dvojjehlou, jak se šije sedlová kapsa, kapsa ve švu, nakládaná kapsa, práce s náplety, průramky, průkrčníky, záševky, kapuce jednoduchá i dvojitá, zipové zapínání, druhy úpletů, typy materiálů, druhy zipů, co ze zbytky látek ....

Cena lekcí zahrnuje  střihy pro základní modely v dětských nebo dospělých velikostech, podrobné písemné postupy šitých výrobků zpracované jako foto-návody krok za krokem ( můžete doma lehce ušít stejný typ výrobku a jeho varianty),  texty teorie pro práci s úplety, půjčení některých pomůcek, půjčení overlockového stroje, nití, některé materiály (výztuhy, šňůrky, gumy..), káva, čaj, pronájem. V ceně nejsou zahrnuté látky. 

Díky tomu, že je kurz rozložen do delšího časového období, se lze k tomu, co vám nešlo, vracet. Dokončit výrobek z předchozí lekce na další. Vždy ráda zodpovím vaše otázky a společně vymyslíme, jak konkrétní věc došít. 

Vlastní šicí stroj na každou lekci je nutností.

  • Cena 4300 kč
  • Kurz 7 lekcí = 7 hotových výrobků, cca 28 hodiny výuky
  • Kurz se otvírá při přihlášení 4 zájemců, maximum je 6 osob.
  • Koná se jednou za dva týdny , trvá přibližně 4 hodiny

Náplň kurzu

Výrobky které si odnesete domů:  vak na záda z tkaných látek-první seznamovací lekce, legíny, tričko s klasickým rukávem, tričko s raglánovým rukávem, tepláky s kapsami a nohavicemi do nápletů, mikina se zapínáním na zip, poslední lekce volné téma.