O mně

Snad odjakživa zkouším, co mé ruce dokážou. Umím lecos, tvorbu střídám podle běhu života, ročního období, nálady... Dnešní doba je na mě příliš technická a virtuální, mám potřebu to kompenzovat tvořením, něco vytvářet, pracovat rukama...

Jmenuji se Helena

kurzy šití vedu od roku 2018

Začalo to docela nevinně od nabídky učit sousedky u nás na vsi až po zřízení učebny ve městě a vedení pravidelných i jednorázových lekcí.

Ze všech mých tvořivých aktivit u mě šití vyhrálo na celé čáře, neb je to něco, co se můžu učit celý život. Škála je neomezeně široká - od šití z úpletů, přes šití z tkaných látek, hedvábí až po kabátovky, Od šití bytového textilu, přes hračky, kabelky až po patchwork a oblečení. Od strojového šití přes vyšívání po ruční relaxační šití. Od šití z nových látek po recyklaci starého oblečení a zásob po babičce. 

K šití jsem se dostala v období dospívání, kdy regály obchodů ještě zely prázdnotou. Moje máma uměla šít, měla snahu mi něco ze svých zkušeností předat. Naučila jsem se základy a si upravovat oblečení na sebe. Pak se doba změnila. Všeho bylo k dostání dost, ale mě lákalo oblékat se odlišně, dotvořit či upravit si něco koupeného, nebo mít svou vlastní kabelku, jakou nenosí žádná jiná.

Po narození dětí jsem se soustředila na tvorbu pro ně a na zútulňování domova. Učila jsem se základům patchworku na kurzech i podle českých a zahraničních publikací. Absolvovala jsem kurzy šití oblečení, kde jsme se učily klasickým krejčovským postupům.  V dnešní době, kdy je přehršle nabídky ne zrovna kvalitního oblečení, objevuji nové materiály a šiji si na sebe na míru to, co se nedá lehce sehnat.

Ráda své zkušenosti a znalosti předám i vám.