Kurz základy práce s úpletem

termín nejbližšího kurzu 9.3.2024  

Kladno, Pod Třešní 

 

Téma - ušijte si legíny a tričko

Kurz není vhodný pro první seznámení se strojem! Pro první šití je určený tento kurz.

Jste mírně pokročilé? Umíte používat šicí stroj, znáte základy šití? Chcete si vyzkoušet něco nového? Zvu vás na další kurz, tentokrát si můžete vyzkoušet jak se šije úplet.

- Ráno začneme seznámením s tím co je to úplet, okoukneme různé druhy pletenin. Vysvětlíme si jak se šije na klasickém stroji, jak se šije na overlocku. Všechny si na vzorcích vyzkoušíte šití úpletu a naučíte se nastavit váš stroj tak, aby úplet zvládl. Pro váš trénink budou připraveny 2 overlocky (viz fotogalerie). Pak si připravíte střih na legíny. Materiál vystřihnete a legíny si ušijete. 

- Odpoledne budeme šít tričko. Naučíte se jak polohovat a stříhat materiál, jak  ušít průkrčník, jak vsadit rukávy, jak tričko olemovat. Když tričko prodloužíte, budete mít šaty.

Oblečení můžete šít pro své děti nebo pro sebe. Střihy jsou připraveny ve velikostech od dětských cca 80, dámské od vel. 34 po velikost 52. 

Během jednoho dne si vyzkoušíte jak se šije na overlocku, i jak můžete šít úpletové oblečení na klasickém stroji. Vysvětlíme si jak vytáhnout střih z časopisu, jaké možné zdroje střihů u nás na trhu existují. 

Budete šít z vlastních látek, aby výrobky byly přesně podle vašeho vkusu (kolik čeho zakoupit a tipy kde vám pošlu po přihlášení).  

Cena kurzu zahrnuje:

 • střihy pro 2 modely v dětské nebo dámské velikosti  v hodnotě 200 Kč
 • zapůjčení overlockových šicích strojů
 • barevné fotonávody: podrobné postupy pro všechny šité výrobky + teorii šití v hodnotě 300 Kč
 • nájem za vypůjčený prostor
 • zapůjčení veškerých potřebných pomůcek
 • lektorné
 • konzultace o vhodných materiálech před kurzem i případné dořešení vašich šicích dotazů po kurzu

Součástí kurzu jsou podrobné barevné foto-návody krok za krokem (můžete doma v šití pokračovat, připomenout si postupy a lehce ušít další tričko), pomocné materiály: pruženky / gumy, půjčení pomůcek typu nůžky, špendlíky, sponky, měřidla, popisovače, pronájem. Overlockové stroje budou mít navlečené světlé a tmavé nitě, můžete oba výrobky ušít na overlocku. 

Nemáte šití stroj nebo máte nepřevozný skříňový stroj? Můžete si u mě domluvit zapůjčení stroje na víkendový kurz za poplatek 150 Kč

 • Cena 1900 kč za celodenní kurz
 • Pro studentky a maminky na mateřské sleva 200 Kč (konečná cena 1700 Kč)
 • Přihlašte se společně s kamarádkou a ušetřete každá 200 Kč (slevy se nesčítají)
 • Kurz se koná při přihlášení 3 zájemců, maximum je 5 osob
 • kurz trvá: sobota 9 do 17h 
S sebou si přineste svůj šicí stroj a šicí pomůcky (pokud máte, nemáte-li nic je vše k dispozici v dostatečném množství), tužku, přezůvky, svačinu a dobrou náladu.

Kurz je vhodný od cca 14 let, mladší nezvládnou udržet pozornost u celodenní výuky.

Plánujeme navazující šicí kurzy kde se můžete naučit jak ušít tašky, kabelky i batoh.

V galerii jsou fotky toho co si na kurzu můžete ušít. Když není uvedeno jinak je to má práce (Heleny)

Matýsek
Matýsek