Kurz tašky a taštičky 

termín kurzu 21.10.2023 Kladno, Pod Třešní 

Téma - ušijte si vlastní plátěnou tašku a zipovou taštičku! 

Kurz není vhodný pro první seznámení se strojem! Je potřebná znalost základů šití. Pro první šití je určený tento kurz.

Jste mírně pokročilé? Umíte používat šicí stroj, znáte základy šití, chcete se zdokonalit? Chcete si vyzkoušet něco nového? Zvu vás na další kurz, tentokrát jednodenní sobotní. Ušijete si novou tašku a v neděli už s ní můžete jít na nákup nebo se s ní pochlubit babičce.  

- Ráno se se pustíme do šití nákupní tašky. Nejprve si ušijeme úplně jednoduchou tašku. Pak si vyzkoušíme šití oboustranné tašky s kapsou. Popruhy si můžete vybrat hotové, nebo si vyrobit svoje několika různými způsoby.

- Odpoledne proběhne seznámení se zipy. Seznámím vás s různými druhy zipů, naučím vás používat metrážový zip a společně si ušijeme vyztuženou a vypodšívkovanou taštičku.  Vysvětlím vám fígle, jak ji ušít na slabých strojích, jak zvládnout práci se zipem. Taštičku můžete vyrobit z několika kusů látek nebo jednobarevnou látku ozdobit přišitým obrázkem.  Naučíte se pracovat se zipovou patkou. Taštičku si můžete ušít v jakékoliv velikosti. 

Je připraveno několik variant obtížnosti a typů výrobků. 

Během soboty budete zakládat, lemovat, entlovat, prošívat, zapošívat, obracet, zažehlovat, navlékat zip, šít zip. Součástí kurzu bude jak stříhat, měřit, jak si co spočítat, jak pracovat s patchworkovými pomůckami pravítky a řezákem, jak si poradit bez nich. Potrénujete několik druhů stehů a švů, vyzkoušíte si práci s nažehlovacími výztuhami. Probereme materiály vhodné k šití tašek i taštiček. 

Budete šít z vlastních látek, aby výrobky byly přesně dle vašeho vkusu (kolik čeho zakoupit a tipy kde vám pošlu po přihlášení).  

Cena kurzu zahrnuje:

 • všechen potřebný materiál ve velkém výběru (mimo vrchních látek) v hodnotě 150 Kč
 • barevné fotonávody: podrobné postupy pro všechny šité výrobky + teorii šití v hodnotě 300 Kč
 • nájem za vypůjčený prostor
 • zapůjčení veškerých potřebných pomůcek
 • lektorné
 • konzultace o vhodných materiálech před kurzem i případné dořešení vašich šicích dotazů po kurzu

Součástí kurzu jsou podrobné barevné foto-návody krok za krokem (můžete doma v šití pokračovat, připomenout si postupy a lehce ušít stejný typ výrobku nebo jeho další varianty), pomocné materiály: výztuhy, tkalouny, stužky, krajky, knoflíky, zipy, kovové komponenty, půjčení pomůcek typu nůžky, špendlíky, měřidla, popisovače, pronájem.

Nemáte šití stroj nebo máte nepřevozný skříňový stroj? Můžete si u mě domluvit zapůjčení stroje na kurz za poplatek 150 Kč

 • Cena 1900 kč za celodenní kurz
 • Pro studentky a maminky na mateřské sleva 200 Kč (konečná cena 1700 Kč)
 • Přihlašte se společně s kamarádkou a ušetřete každá 200 Kč (slevy se nesčítají)
 • Kurz se koná při přihlášení 4 zájemců, maximum je 7 osob
 • kurz trvá: sobota 9 do 18h 
S sebou si přineste svůj šicí stroj a šicí pomůcky (pokud máte, nemáte-li nic je vše k dispozici v dostatečném množství), tužku, přezůvky, svačinu a dobrou náladu.

Kurz je vhodný od cca 14 let, mladší nezvládnou udržet pozornost u celodenní výuky.

Plánujeme navazující šicí kurzy kde se můžete naučit jak kabelku i batoh nebo jak si ušít vlastní legíny a tričko.

V galerii jsou fotky toho co si na kurzu můžete ušít. Když není uvedeno jinak je to má práce (Heleny)

z kurzu v Rakovníku
z kurzu v Rakovníku