Kurz pro pokročilé II  

Kabelky a něco do nich 

Umíte používat šicí stroj, znáte základy šití, chcete se zdokonalit? Chcete si vyzkoušet něco nového? V tomto případě vám nabízím kurz pro pokročilé. Teorie nebude, budou se pouze šít jednotlivé výrobky.

Náplň kurzu 

Na první lekci si ušijeme prostornou pevnou etui. Tu svoji používám hlavně při cestování. Výborně se do ní vejdou všechny kosmetické propriety, díky rámečku drží otevřená a výborně se v ní hraboší.  Zopakujeme si práci s metrážovým zipem, budeme vyztužovat, prošívat, obšívat, protáčet ...

Na druhé lekci  si připomeneme práci s metrážovými zipy, navlékání jezdců, nažehlování výztuh, přesné stříhání, odšívání záševků a díky tomuto všemu si ušijeme malou dvoukapsovou crossbody kabelku. Ve fotogalerii hledejte kočky :) 

Na třetí a čtvrté lekci čeká nás prostorná kabelka s kapsami na obou vnějších stranách i uvnitř. Se zapínáním na magnet nebo na zip. A protože je na ní hodně práce zabere nám 2 lekce. Naučíme se výpustkovou kapsu na zip, jak potáhnout látkou popruhy a plno dalšího.

V páté lekci si ušijeme harmonikovou peněženku abychom měly co do té kabelky dát :) . Peněženku můžete šít ve dvou rozměrech. Peněženku můžete využít i jako společenské psaníčko, do větší varianty schováte i mobil. Podrobný návod bude samozřejmě připraven, aby jste doma mohly našít peněženky pro všechny vaše kamarádky 


Cena lekcí zahrnuje podrobné písemné postupy šitých výrobků, pro všechny výrobky jsou zpracované podrobné barevné foto-návody krok za krokem včetně střihů ( můžete doma lehce ušít stejný typ výrobku a jeho varianty), půjčení některých pomůcek, některé materiály (výztuhy, zipy, kování,...), káva, čaj, pronájem. V ceně nejsou zahrnuté látky. 

Vlastní šicí stroj na každou lekci je nutností.

Díky tomu, že je kurz rozložen do delšího časového období, se lze k tomu, co vám nešlo, vracet. Dokončit výrobek z předchozí lekce na další. Vždy ráda zodpovím vaše otázky a společně vymyslíme, jak konkrétní věc došít.

Cena kurzu zahrnuje:

 • všechen potřebný materiál ve velkém výběru (mimo vrchních látek) v hodnotě 800 Kč
 • barevné fotonávody: podrobné postupy pro všechny šité výrobky v hodnotě 750 Kč
 • nájem za vypůjčený prostor
 • zapůjčení potřebných pomůcek
 • lektorné
 • konzultace o vhodných materiálech před kurzem i případné dořešení vašich šicích dotazů po kurzu
 • Cena 3500 kč
 • Pro studentky a maminky na mateřské sleva 300 Kč (konečná cena 3100 Kč)
 • Kurz 5 lekcí = 4 hotové výrobky, cca 17 hodiny výuky
 • Kurz se otvírá při přihlášení 4 zájemců, maximum je 6 osob.
 • Koná se jednou za dva týdny , trvá přibližně 3,5 hodiny

Náplň kurzu: 

Výrobky, které si odnesete domů:   harmoniková peněženka, malá crossbody kabelka,  velká kabelka -2 lekce, pevná rámečková/kosticová cestovní etue. Není-li uvedeno jinak jsem autorem výrobků já - Helena