Kurz pro úplné začátečníky 

Vlastníte šicí stroj a bojíte se ho používat? Nebo o jeho pořízení teprve uvažujete? Přijďte na kurz pro úplné začátečníky. Probereme vše od začátku. Naučíte se svým strojům rozumět, naučíte se je obsluhovat, vyměnit si nit, jehlu... Na jednotlivých výrobcích si natrénujete různé postupy prací. Domů si z každé lekce odnesete hotový výrobek. 

V každé lekci si probereme nový postup na daném výrobku. Náročnost se postupně zvyšuje. K některým postupům se budeme vracet, opakovat si. Díky tomu, že je kurz rozložen do delšího časového období, se lze k tomu, co vám nešlo, vracet. Vždy ráda zodpovím vaše otázky a společně vymyslíme, jak konkrétní věc došít.

Cena lekcí zahrnuje podrobné písemné teorie šití, podrobné barevné foto-návody krok za krokem  (můžete doma lehce ušít stejný typ výrobku a jeho další varianty) pomocné materiály: výztuhy, výplně, zipy, tkalouny, stužky, knoflíky, půjčení některých pomůcek, káva, čaj, pronájem. V ceně nejsou zahrnuté látky.

Šicí stroj je potřeba nosit si sebou již od první hodiny. Na první lekci předvedu ostatní pomůcky a doporučím co je k potřeba k šití .

  • Cena 4300 kč
  • Kurz 10 lekcí , přibližně 30-35 hodin výuky
  • Kurz se otvírá při přihlášení 4 zájemců, maximum je 6 osob.
  • Koná se jednou za dva týdny, od 17:00, trvá 3 až 3,5 hodiny

Náplň kurzu

Výrobky, které si odnesete domů: malé dekorační předměty, sáček/pytlík, prostírání, podložka pod hrnec, chňapka, polštář se zapínáním na knoflíky, nákupní taška, zipová kosmetická taštička, hračka medvídek či zajíček, etue - psaníčko s magnetickým zapínáním

Teorie: obsluha stroje, co dělat když to nešije správně, šicí pomůcky, druhy stehů, druhy švů, výztuhy, prošívání, lemování, zakládání, druhy látek tkanin, druhy materiálů, práce s šikmým proužkem, poutka, kapsy,strojové  knoflíkové dírky, na co jsou které patky a jak je používat, jak na aplikace, jak na zipy, magnetické zapínání....