Hračka pro kočky

21.11.2020

Naší domácnosti se snaží vládnout kocour. Aby měl občas jinou zábavu než se válet na gauči, křesle, židli, okně, všech otevřených skříních a venku lovení myší a pozorování ptactva na krmítku , občas mu pořizujeme nějaké hračky. Hračky obvykle rozcupuje naše fenka, která si s ním takto vyřizuje své účty. Jediné hračky, na které mu nechodí jsou ty se šantou. Ta jí prostě nevoní, ale zato hodně voní oboum kočkám. 

Jestli máte doma kočičí  kamarády a rádi byste jim udělali radost, ušijte jim hračku. 

Kočky se prý dělí na dvě skupiny, jedna preferuje kozlík, druhá šantu. Rostlin se jménem šanta kočičí se prodává více druhů. První co jsem pořídila na zahradu naše kočky nechávala chladnou. Druhá jim velmi voní. Je nízká, půdopokryvná, když jí při práci na zahradě pošlapu, hned přiběhnou a začnou jí olizovat.

Nafotila jsem vám jednoduchou hračku, která vzešla z testování tvarů nejlépe. Šnůrka na konci slouží k tahání hračky,  i k tomu, abyste zůstali nepoškrábaní až kočičák vystartuje. 

1. Připravte si šablonu . Má je dlouhá 17 cm, v nejširším místě 8 cm.

2. Látku si přehněte lícem dovnitř a obkreslete šablonu. 

3. Přírodní provázek (  dávám 3-4 vedle sebe) délka 25 cm. Udělejte si na něj uzlík.   Provázek vložte mezi látky, uzlík kouká ven. Našpendlete.  

4. Sešijte. Vynechte místo na protočení a na naplnění. 

5. Protočte do lícu. 

6. Naplňte šantou. Podle sezony plním čerstvou i sušenou šantou. 

7. Sešpendlete si plnící otvor, sešijte.  Provázek nějak spleťte. Já pletu ala copánek a na konci uzlíkuju. 

8. Vyzkoušejte co na něj říká vaše kočka. Naše kočky si s hračkou hrají pár minut, olizují jí a pak se odkráčí někam odpočinout.  

Copyright ©