Wave dámské mikino šaty

21.02.2024

Šaty na zimu. Jedny z těch opravdu povedených a oblíbených střihů. 

Střih od Shappe patterns dámské mikino šaty Wave

Nosím velikost 44 na 155 cm výšky.

Střih jsem si koupila loni a šila podle něj šaty z teplákoviny (jsou to ty s drobným vzorkem, střední gramáž teplákoviny bez počesu ba+el, spotřeba 2m v šíři 140 cm) . V zimě jsem je nesundala. Límec, který je volný, veliký a široký mi poskytoval to nejlepší pro můj krk. Volnost, pocit, že mě nic neškrtí a zároveň chránil před chladem i větrem. 

Kapsy-moje velká potřeba byly už součástí střihu. Drobný detail v podobě šůsku na spodním lemu byl taková krásná tečka. 

Nosila jsem je doma, do práce i do společnosti. 

Věděla jsem že střih ještě použiju, protože jedny teplé zimní šaty nestačí. A plánovala co by bylo to nej.

Koupila jsem si materiál prodávaný pod názvem italská počesaná svetrovina (ve skupince na FB).  Prodává se v šíři 160 cm, 270 g/m2,  Složení: 70/19/4/3/2/2 %  bavlna/polyakryl/elastan/viskoza/polyester/polyamid. 

Další šaty jsem naplánovala také s rolákem. Chtěla jsem je šít víc klasičtější takže jsem vynechala spodní lem, šaty lehce prodloužila, o trošku zúžila. Rolákový límec je dvojitý (na fotce vidíte jak je veliký), je tvarovaný a krásně sedí. Je potřeba dát si pozor na směr vzorku na látce - máte-li nějaký.                           Na kurzech k tomu říkám "nechcete mít kočičky hlavičkou dolů :)" když učím ženy polohovat střihy na látky 

Látky jsem měla koupené jen 160cm. Předem vše z čeho šiju oblečení předepírám i házím do sušičky. Tento materiál prošel testem dobře, nesrazil se.  Při stříhání jsem si docela vyhrála aby se mi střih na látku vešel.  Nestačilo na kapsy. Svetrovinu jsem pro jednu kapsu sešívala aby se kapsový váček vešel. Druhou stranu kapsy jsem šila z odlišné látky. Sáhla jsem do zásob. Zelenou nosím ráda a tak jsem našla kousíčky zelené tričkovíny z  viskózy. I tu jsem musela nastavit. 

Kapsy jsou typově šité ve švu a zapuštěné. Podrobnější fotky jsou k dispozici u střihu, odkaz na něj je na začátku článku. 

Ráda používám na odložené oblečení věšák, takže šiju poutka kam to jde. Tady jsem  použila tkanou stuhu ze zásob po mé babičce a poutko pod ní všila. 

Střih nabízí 3 varianty výstřihu - klasický a pak s kapucí nebo s rolákem. Má i variantu odlišných látek v sedu a na rukávech - toto se pro moje látky nehodilo.

Všechny střihy od Shappe jsou volnější než od jiných tvůrců což mi vyhovuje. U všech střihů je základní foto návod na šití a to  je moc fajn :). 

A co říct závěrem? Moc doporučuji šití podobných šatů i tento střih. I já možná za rok střihnu další šaty nebo jen samotnou mikinu s rolákem :) .


Copyright ©